• El foro de relojes de habla hispana con más tráfico de la Red, donde un reloj es algo más que un objeto que da la hora. Relojes Especiales es el punto de referencia para hablar de relojes de todas las marcas, desde Rolex hasta Seiko, alta relojería, relojes de pulsera y de bolsillo, relojería gruesa y vintages, pero también de estilográficas. Además, disponemos de un foro de compraventa donde podrás encontrar el reloj que buscas al mejor precio. Para poder participar tendrás que registrarte.

Хуан Rulfo Педро Парамо

  • Iniciador del hilo argilag
  • Fecha de inicio
Estado
Hilo cerrado
argilag

argilag

De la casa
Sin verificar
Хуан Rulfo Педро Парамо

Аз дойдох да Comala, защото бях казал на баща ми са живели тук, някои Педро Парамо. Майка ми ми каза. И обеща да дойде при него, когато тя умря. Аз изцедени ръката си в знак, че той ще, тъй като тя е на път да умре и аз обещавам всичко план. "Не забравяйте да ходим на гости, аз се препоръчва. Тя се нарича по този начин и това. Сигурен съм, че ще даде удоволствие да се запознаем." След това не можех да помогна, но казват, че ще направи, така че продължих да му каже, че дори и след тяхната усилена работа ръцете ми се измъкнат от мъртвите си ръце.
Още преди бях казал:
"Не ходете да попитам нещо. Exígele нас. Какво е необходимо да ми даде и никога не ми даде ... Забравяйки, че сме имали, сине мой, cóbraselo скъпо.
-I ще майка.

Но аз не спазя обещанието си. До сега най-скоро започна да се пълни мечтите си, за да даде полет на илюзии. И така е направил света около надеждата е, че човек на име Педро Парамо, съпругът на майка ми. Така стигнах до Comala.
Тя е, че времето на горещата вълна, когато въздушните удари горещ август, отровен от миризмата на гнило Saponaria.
Пътят роза и падна, "нагоре или надолу, като отидеш или напред. За това си отива, отива, за онзи, който слиза".
- Как да ви кажа ние наричаме хората, които виждате там?
-Comala, сър.
- Сигурен ли сте, че е Comala?
-Разбира се, сър.
- Защо е толкова тъжен?
-Има моменти, сър.
Представих си как виждате това чрез спомените на майка ми, на неговата носталгия, между участъци от въздишки. Тя винаги са живели копнежа си за Comala, за връщане, но никога не се върна. Сега дойде на мястото си. Привеждане на очи, с които тя счита тези неща, защото той ми даде очи да видите:. "Има там, от пристанището на Лос colimotes, на прекрасната гледка на една обикновена зелена, жълта царевица малко зрели От това място изглежда Comala, избелване земята, осветяване на нощта. " И гласът му е тайна, почти слаб, като че ли говори за себе си ... Майка ми.
- И какво ще Comala, ако мога да попитам? Чух, че попитах.
Отивам да видя баща ми отговори.
- Ах! - Каза той.
А ние тръгнахме обратно към мълчание.
Тръгнахме надолу по хълма, чу тръс магарета отскочи. Очи изскочи от вцепенение на съня при кучето дни на август.
Ница страна, ще се съберат, чух глас, който беше там в моята страна. Ще се радвам да видя някой след толкова много години, че никой не идва тук.
След това той добави:
Бъдете-кой си, се радвам да го видя.
В отзвук на слънцето, като езеро обикновен прозрачен пари разтваря в който блестеше сив хоризонт. И след това, една линия на планината. И все пак по-късно, най-отдалечените разстояние.
- Какви следи е баща му, ако мога да попитам?
"Аз не знам," казах аз. Просто се нарича Педро Парамо.
- А, добре.
-Да, аз бях казал, че това е т.нар.
Чух отново "ах!" на водача.
Бях срещал с него в срещи, където минаха няколко пътища. Аз бях там и те чака, докато най-сетне се появи човек.
- Къде отиваш? , Попитах аз.
Отивам надолу, сър.
- Знаеш ли едно място, наречено Comala?
-Защото аз отивам там.
И аз го последвах. Отидох след него се опитват да си мач темпо, докато не изглеждаше да осъзнаят, че той бързо бе намалена на кариерата му. След това двете, така че близо почти стигнахме раменете.
-Аз също съм син на Педро Парамо каза.
Ято врани прекосил празни небето, което краве, краве, СМР.
След trastumbar хълмовете се спускат все повече и повече. Имахме напуснали горещ въздух там и ние бяхме потъване в чиста топлина, без въздух. Всичко изглеждаше така, сякаш чакаше нещо.
Тя е горещо тук, казах аз.
Да, и това не е нищо казах, от друга. Успокой се. Сега се чувстват силни, когато стигнем до Comala. Това е в огъня на земята, в много устата на ада. Да се ​​каже, че много от тези, които умират там, пристигащи обратно в ада за неговото одеяло.
- Знаеш ли Педро Парамо? - Попитах аз.
Не смеех да го направя, защото аз видях в очите му спад на доверието.
- Кой е? -Попитах отново.
-A живо злоба, отговори той.
И той даде pajuelazo срещу магарета, без, тъй като магарета са далеч напред от нас, encarrerados по произход.
Усетих снимка на майка ми, съхранявани в джоб на риза, затопляне на сърцето, като че ли твърде пот. Това е портрет стари, разпада по краищата, но това е само един, които я познаваха. Аз го намерил в кухненски шкаф, в саксия пълна с билки: маточина листа, цветя на Кастилия, клонове на улица. Оттогава съм го съхраняват. Това беше само един. Майка ми винаги е бил враждебен към представят. Той каза, че портретите са били нещо на магьосничество. И поне така изглежда. Понеже нейната беше пълен с дупки като игла, и към сърцето е много голяма, което може и отговарят на пръст.
Това е същото като съм тук, мислейки, че може да даде добри резултати за баща ми ме разпозна.
-Виж, казах мулетар, спирайки Вижте, че хълм, който изглежда мехур свинско месо? Тъй като това е точно зад полумесец. Сега волта там. Виждате ли склона на хълма? Вижте го. И сега за този друг волта посока. Виждате ли други вежда, че едва ли е колко далеч е той? Е, това е Полумесец от началото до края. Както се казва, цялата земя, която може да бъде покрита с един поглед. И всичко това е, че земята. Факт е, че нашите майки копеле в раница, докато бяхме деца на Педро Парамо. И най-смешното нещо е, че той ни отне да кръщавам. Трябва да са били едни и същи, нали?
Аз не си спомням.
 
Compré hace años Pedro Páramo en la versión de Cátedra; pero nunca lo he leído. Es de los pocos libros que tengo en casa que no me he leído.
 
Pues ya sabes lo que tienes que hacer la proxima vez :ok::
 
Sabeis hasta bulgaro ya :D :D
 
La una y treinta y ocho... De nada
 
Solo he entendido lo de pajuelazo
 
Estado
Hilo cerrado
Atrás
Arriba Pie